Dobry start

Dobry start

Dobry start

W dzisiejszych czasach sporo ludzi chce wystartować z własną firmą, jednak nie wie, jak to zrobić, żeby miało to sens. Przede wszystkim, dlatego, że nie wiemy jak wyglądają poszczególne etapy. Zatem, jeśli decydujemy się na dotację unijną lub z urzędu Pracy, wówczas jest kilka etapów. Pierwszym jest taki, że w terminie trzeba się zgłosić do programu pomocowego. Dokładnie należy przeczytać zasady, ponieważ jeśli ich nie spełnimy i przed planowanym okresem zamkniemy firmę, wówczas musimy zwracać całą kwotę dotacji, co wiąże się z problemami, gdyż zwykle takiej kwoty już nie mamy.

Potem przechodzimy szkolenie, w którym uczymy się biznesu i tego, jak prowadzić firmę, by nie było problemów i żeby nie dać się oszukać. Po zakończeniu szkolenia piszemy biznesplan. Można to zrobić samodzielnie albo dać komuś do napisania. Choć o wiele lepiej byłoby, żeby samodzielnie to zrobić, wciąż największe szanse mają osoby, które dadzą profesjonaliście do napisania biznesplan. Po owym złożeniu biznesplanu sprawdzamy czy dostaliśmy się do kolejnego etapu, czyli otrzymanie dotacji. W tym momencie otrzymujemy dotację i stosujemy się ściśle do zaleceń firmy, która prowadzi program pomocowy.

Cały etap kończy się po wymaganym okresie, kiedy wszystkie dokumenty są rozliczone a firma działa bez zarzutu. W wielu firmach jest rok czasu, w niektórych dwa lub trzy lata i przez ten okres firma musi funkcjonować a my musimy składać relacje z wydatków do firmy prowadzącej program pomocowy. Po zakończeniu tego okresu, jeśli nic nam z tego nie wyszło, zamknięcie firmy nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami, jednak powinniśmy zrobić wszystko, by można było pracować dalej.

Artykuł dzięki: