Pierwszy biznes

Pierwszy biznes

Pierwszy biznes w sytuacji, kiedy jesteśmy już dość długo bezrobotni, i bardzo chcemy się czymś zająć jest bardzo ważny. Dlatego jeśli ktoś doskonale zna się na pewnych zajęciach, z których może świadczyć usługi czy coś produkować, dobrze jest zrobić z tego użytek. Dobry pomysłem jest wtedy założenie firmy, przy postaraniu się o dotację. Niestety na rynku wiele firm oferuje pomoc w szukaniu tego rodzaj dotacji, co oznacza, że będziemy musieli komuś zapłacić, żeby się starała od dotację lub, żeby wypełnić dokumenty, jednocześnie nie mając żadnej gwarancji, że ową dotację się dostanie.

Tymczasem samo wystartowanie po dotację jest bardzo łatwe, które możemy sami bez problemu załatwić. Trzeba tylko wiedzieć gdzie się udać. Pierwszym miejscem są Urzędy Pracy, w których są bezzwrotne dotacje na założenie własnej firmy. Jednak tam trzeba mieć jakiś konkretny zawód, żeby urzędnicy widzieli z dokumentów, że owa firma ma szansę powodzenia. Oczywiście wypełnia się dokumenty i czeka na decyzję. Zwykle tylko kilka osób dostanie dotację, ponieważ nie ma tyle pieniędzy, żeby dać wszystkim. Warto w takiej sytuacji dobrze się zastanowić, czym będziemy się zajmować i co możemy zrobić, żeby nasza przyszła firma wyglądała na bardzo wiarygodną. Wszystkie te projekty bowiem co prawda opierają się na szacunkach, jednak marzyc można. Wiele zawodów w ogóle nie jest poszukiwanych, co powoduje, że taka osoba nie ma szansy na powodzenie.

Innym sposobem na dotację są wszelkiego rodzaju programy unijne, do których trzeba się zgłosić osobiście. Przechodzi się kilka etapów, w tym szkolenie, potem pisze się biznesplan i czeka na odpowiedź, czy się dostało dotację. Niestety wypełnienie przez kogoś papierów nie gwarantuje dostania się, ponieważ wszystko zależy od tego, czy ten ktoś był na szkoleniu i ile zrozumiał z niego. Można co prawda się wspomóc przy pisaniu biznesplanu, ponieważ nie wszyscy umieją to zrobić, jednak samo wystartowanie w takim konkursie musi być osobiste. Nigdy nie ma dotacji, do której składa się dokumenty i już się ma, ponieważ są to zwykle konkursy, przez które przechodzą wszyscy uczestnicy. Od razu można dostać pożyczkę na preferencyjnych warunkach, wyłącznie z funduszu wsparcia mikroprzedsiębiorstw.

Artykuł dzięki: